üzüm Sirkesi Saçı uzatır mı ?

üzüm Sirkesi saçı uzatırmı bunu biLen arkadaşLar warsa yardımcı oLsunLar Lütfn

Sezer Tekin, 15 Temmuz 2013, 17:41
 • Saçları uzatmada elma sirkesinin oldukça yararlı olduğunu söyleyen uzmanlar, sirkenin saç derisini derinlemesine temizlediğini, böylece de saç diplerinin bol bol oksijen almasına muavenet ettiği için saçların hızlı uzadığını dile getirdiler.Sirke ile saçları uzatmak için öncelikle kullandığınız sirkenin asit içeriğinin %4-%9 arası olmasına dikkat etmeniz, hatta mümkünse organik sirke kullanmanız önerilir. Saçların fazla yağlanmasını da ortadan kaldıran sirke, saç derisinin üzerinde biriken kirleri temizleyerek saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamada son derece etkilidir.
  Sirkenin saçlarda kullanımı
  1-Saçların uzaması için, sirkeyi duşta son durulma suyuna ekleyeceksiniz. Yarım bardak sirke ile dört bardak suyu karıştırın ve saçlarınıza dökün. İsterseniz karışımın içine lavanta yağı da ekleyerek daha güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sirkeli su
  Sirke Saç Uzatırmı
  Sirke Saç Uzatırmı
  saçlarınızın uzamasına yardımcı olduğu gibi kepeklenme sorununu da önlemektedir
  2-400 ml su ile eşit miktarda elma sirkesini karıştırıp içine birkaç tutam entele otunu atın ve su buharlaşıp yarıya inene kadar kaynatın. Daha sonra otu süzüp ılıtın ve tüm başa saça bu suyu uygulayın. 2 saat bu şekilde beklettikten sonra saçları yıkayın. Eğer kafada sivilce yara gibi rahatsızlık varsa bu yöntemi kullanmayın ve bu yöntemi uygularken kesinlikle eldiven kullanın. Bu hazırlanan suyu gözlere temas ettirmeyin. Durularken de oldukça dikkat edin bu su vücudunuza değmesin. Bu yöntem hızlı saç uzatma yöntemleri içinde en etkili olanlarından biridir.
  Saç Uzaması için diğer yöntemler
  Bitkisel Yollarla Saçların Uzaması için Yapabileceğiniz Diğer Bir Yöntemde Saç Bakım Maskesidir.
  Uzun saç düşmanları; kırılma, uçuşma ve kırık uçlardır. Uyandığınız andan itibaren, uyanıkken ve hatta uyurken saçlarınızın kırılmasına yol açan bir çok etken vardır. En çok görülenler yanlış fırçalama ve yıkama, uçlarını gereken sıklıkta kısaltmamaktır. Saç şekillendirme, yanlış beslenme ve huzursuz uyumak da saçta kırılmaya neden olabilir. İnsanların, saçlarına iyi geleceğini düşündükleri şeyler saçlara zarar verebilir. İyi bakım; basit, ancak doğru bakım ürünleri uzun, güzel ve sağlıklı bir saç a kavuşmanızı sağlar.
  Saç nasıl çabuk uzar. Saçın uzaması için ne yapabiliriz? diye merak içinde iseniz işte size formülü;
  Saçın hızlı uzaması için gerekli malzemelerimiz;
  Yoğurt
  Yumurta
  Limon suyu
  Kına
  Kına, yumurta, yoğurt, ve limon suyuyla yoğun bir hamur hazırlayın.
  Hazırladığınız bu hamuru tüm saçınıza ve saç derinize masaj yaparak sürün.
  Bir saat sonra şampuanlayın.
  Bu işlem aynı zamanda saç dökülmesi propleminede iyi gelecektir.
  Saçın hızlı uzaması için başka bir uygulama;
  1 yemek kaşığı çörek otu ve susam otu
  1 yumurta sarısı
  1 yemek kaşığı çörek otu ve susam otunu, 1 yumurta sarısı ile iyicene karıştırıp saçınıza masaj yaparak sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Sonra saçlarınızı ılık su ile güzelce durulayın. Saçın hızlı uzaması için bu kürü, haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

  tayfun başaran, 24 Temmuz 2013, 08:43